Skočiť na hlavný obsah

Firma Touax je francouzská společnost s globální působností. V roce 2015 jsme byli osloveni zastupiteli české pobočky s poptávkou na správu systému Drupal, na kterém provozují webové stránky divize modulových staveb.

O webové řešení se do té doby starala francouzská společnost, a proto nám jako výchozí bod převzetí správy posloužil důkladný audit, který odhalil mnohá bezpečnostní rizika a neoptimální nastavení. Od září 2015 tak systematicky pracujeme na tom, abychom webové řešení udržovali vždy aktualizované a zabezpečené, uživatelsky přívětivé a také plně marketingově výkonné.

Zpočátku pro nás byla největší výzva především náprava nesprávně umístěných kódů od bývalého dodavatele. Vyčistili jsme tak programátorské zásahy z jádra Drupalu i z šablon, díky čemuž jsme byli schopni provést update jádra i mnohých modulů na bezpečnou verzi. Po dvou letech bez aktualizace byl takový zásah nezbytný a samotný proces již představoval riziko, že ne vše bude probíhat hladce.

Specialitou webového řešení je práce s jednotlivými pobočkami a jazykovými verzemi. Díky správnému nastavení i na nejnižší úrovni instalace Drupalu (umístění databází a tabulek, .htaccess soubory) systém udržuje na jedné instalaci weby všech poboček divize modulových staveb, přičemž většina z nich má ještě své jazykové mutace. Jsme hrdí, že můžeme být partnerem společnosti Touax, která patří mezi lídry trhu modulových staveb v Evropě, Americe a Africe.

V březnu 2016 jsme ve spolupráci s marketingovým oddělením Touaxu vytvořili nový responzivní design. Především domovská stránka graficky zdůrazňuje služby a produkty, které firma nabízí, i reference, kterými se může oprávněně pochlubit. Povedlo se nám změnit systém pro výběr země a jazykové mutace daného webu. Nejen touto změnou došlo k větší uživatelské přívětivosti. Jako další nástroj stojí za zmínku i pohyblivé Wheel menu, které vyzývá návštěvníka k akci, přičemž pro každou zemi může být nabídka akcí odlišná.

Budoucí rozvoj Drupalu

Vzhledem k velikosti tohoto multi-site Drupalu probíhá správa webu téměř na denní bázi. Doufáme, že se nám i nadále bude dařit vylepšovat uživatelskou přívětivost, spokojenost návštěvníků i implementovat nové funkcionality. Vzhledem ke koncepčnímu chápání webu jak na straně naší, tak na straně klienta, je to více než pravděpodobné :-)
Použité technologie:

  • CMS Drupal 7
  • PHP, webserver Apache, MySQL databáze
  • Multisite Drupal – samostatné weby pro dané země běží na jedné Drupal instalaci
  • Responsivní design pomocí Frameworku Foundation
  • Wheel menu navádějící uživatele
  • Implementace Drush nástroje pro hladké aktualizace
  • Sofistikované uživatelské role a jejich oprávnění
Chcem vedieť viac o Drupalu!